V Malom Dunaji našli telo chlapca, po dievčati pátrajú ďalej

V Malom Dunaji našli telo chlapca, po dievčati pátrajú ďalej

Telo chlapca našli po dvoch dňoch približne šesť kilometrov od miesta, kde sa deti začali topiť.

V Malom Dunaji našli telo chlapca, po dievčati pátrajú ďalej
JELKA 21. júna (WEBNOVINY) – Pátrací tím, ktorý od stredy 19. júna pátra po dvoch nezvestných deťoch, ktoré sa topili v Malom Dunaji pri obci Jelka, v piatok našiel telesné pozostatky 12-ročného chlapca.

Ako informoval agentúru SITA Marián Hruška z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trnave, telo chlapca našli po dvoch dňoch približne šesť kilometrov od miesta, kde sa deti začali topiť.

O topiacich sa deťoch informovali hasičov vodáci, ktorí v stredu popoludní splavovali Malý Dunaj. Pôvodne nahlásili štyri topiace sa deti, dve dievčatá sa podľa hovorcu trnavských hasičov Mariána Hrušku dokázali zachytiť o konáre stromov a drevené mólo. Hasiči ich naložili do člna a odviezli na breh, kde ich odovzdali do opatery zdravotníkov.

Hasiči z Galanty a Dunajskej Stredy v spolupráci s Komplexnou centrálnou záchrannou službou z Gabčíkova a niekoľkými dobrovoľníkmi v piatok pokračovali v pátracej akcii nasadením troch záchranných člnov na hladinu Malého Dunaja. Telo chlapca našli približne o 13:00. V pátracej akcii po 12-ročnom dievčati budú všetky nasadené zložky pokračovať aj ďalej, informoval Hruška.

Malý Dunaj je podľa okresného riaditeľa hasičov v Dunajskej Strede Vojtecha Nagya podceňovaná, ale veľmi zradná rieka. Hasiči tam v minulosti pri tragických udalostiach zasahovali už viackrát, miesta pri Jelke na hranici okresov využívajú často aj na spoločné cvičenia dunajskostredských a galantských hasičov na vode.