Pes prekazil lúpež v bare, zlodej pocítil ostrosť jeho zubov

Pes prekazil lúpež v bare, zlodej pocítil ostrosť jeho zubov

Za lup plastových pohárov a cigariet hrozia zlodejom tri roky väzenia. Jeden z nich už v minulosti kradol.

Pes prekazil lúpež v bare, zlodej pocítil ostrosť jeho zubov
BRATISLAVA 7. marca (WEBNOVINY) – Policajný pes zachytil páchateľov priamo pri čine. Tí sa v utorok 5. marca vlámali do baru v obci Košúty v okrese Galanta.

Ako agentúru SITA ďalej informovala trnavská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová, k baru prišli policajné hliadky spolu so psovodom a zistili, že na dverách je poškodená mreža a vypáčená zámka. Keďže predpokladali, že páchatelia sú vnútri, po výzve na opustenie objektu pustili dnu špeciálne cvičeného psa. Pes osobu našiel asi po minúte a začal štekať.

Psovod v bare zistil, že jedna osoba sa ukrýva pod stolom a jedna sedí na lavici. Polícia ich vyzvala, aby dali obaja ruky na stôl, no jeden ich neposlúchol a chcel vyskočiť na stôl. V tej chvíli ho pes chytil zubami za zadnú časť tela.

Oboch páchateľov polícia na mieste zatkla a predviedla na policajnú stanicu. Policajti obvinili z krádeže 23-ročného Mária a rovnako starého Mareka, oboch z Galanty. Vo vrecku mali ukradnuté plastové poháre, 200 eur a niekoľko desiatok škatuliek cigariet. Spoločnosti tak spôsobili škodu 550 eur.

Mužov polícia umiestnila do cely policajného zaistenia s návrhom na väzbu, Mário bol za rovnaké konanie už v minulosti odsúdený. Hrozí mu odňatie slobody na šesť mesiacov až tri roky, Marekovi hrozí až dvojročné väzenie.