Pátranie po topiacich sa deťoch pokračuje už tretí deň

Pátranie po topiacich sa deťoch pokračuje už tretí deň

Potápači už nepokračujú, dôvodom je takmer nulová viditeľnosť v mútnej vode.

Pátranie po topiacich sa deťoch pokračuje už tretí deň
JELKA 21. júna (WEBNOVINY) – V Malom Dunaji pri obci Jelka v okrese Galanta už tretí deň hasiči na člnoch pátrajú po dvoch dvanásťročných deťoch, ktoré sa v stredu v rieke topili.

Pomáha im pes Špeciálnej kynologickej záchrannej služby Slovakia, ktorý je cvičený na vyhľadávanie utopených.

Potápači v pátraní nepokračujú, dôvodom je podľa riaditeľa galantských hasičov Zoltána Tánczsosa prakticky nulová viditeľnosť v mútnej vode.

V priebehu dopoludnia sa k hasičom pripoja členovia Komplexnej centrálnej záchrannej služby z Gabčíkova.

O topiacich sa deťoch informovali hasičov vodáci, ktorí v stredu popoludní splavovali Malý Dunaj. Pôvodne nahlásili štyri topiace sa deti, dve dievčatá sa podľa hovorcu trnavských hasičov Mariána Hrušku dokázali zachytiť o konáre stromov a drevené mólo. Hasiči ich naložili do člna a odviezli na breh, kde ich odovzdali do opatery zdravotníkov.

Ďalšie dievča a chlapca však už nenašli, preto hasiči z Galanty začali pátranie pomocou člna po prúde a hasiči z Dunajskej Stredy proti prúdu. Na pomoc privolali potápačskú skupinu z Bratislavy a psa vycvičeného na vyhľadávanie utopených. Pátranie pokračovalo aj vo štvrtok, zatiaľ bezvýsledne.

Malý Dunaj je podľa okresného riaditeľa hasičov v Dunajskej Strede Vojtecha Nagya podceňovaná, ale veľmi zradná rieka. Hasiči tam v minulosti pri tragických udalostiach zasahovali už viackrát, miesta pri Jelke na hranici okresov využívajú často aj na spoločné cvičenia dunajskostredských a galantských hasičov na vode.