Košickí policajti za štyri hodiny riešili 222 priestupkov

Košickí policajti za štyri hodiny riešili 222 priestupkov

Dopravné kontroly budú policajti v Košickom kraji vykonávať i naďalej.

Košickí policajti za štyri hodiny riešili 222 priestupkov
BRATISLAVA/KOŠICE 14. júna (WEBNOVINY) – Policajti vo štvrtok počas štyroch hodín zistili pri dopravných kontrolách v Košickom kraji 222 priestupkov.

V blokovom konaní vyriešili 204 priestupkov, napomenutím vybavili 15 priestupkov a tri oznámili na dopravný inšpektorát.

Ako informoval košický policajný hovorca Alexander Szabó, najviac priestupkov riešili za rýchlosť. "Rýchlosť prekročilo až 135 vodičov, v dvadsiatich prípadoch neboli pripútaní bezpečnostným pásom, desiati jazdili bez ustanoveného osvetlenia, v deviatich prípadoch išlo o technický stav vozidla, ostatné porušenia pravidiel cestnej premávky zaznamenali v 21 prípadoch," uviedol. U vodičov alkohol nezistili.

Pri kontrolách zadržali štyri vodičské preukazy a 12 osvedčení o evidencii vozidla. "Počas akcie za priestupky riešili aj dvoch cyklistov a jedného chodca, pričom jeden z cyklistov bol riešený za alkohol. Dopravné kontroly budú policajti v Košickom kraji vykonávať i naďalej," dodal Szabó. Do osobitnej kontroly sa vo štvrtok zapojilo 60 policajtov dopravnej, poriadkovej a hraničnej a cudzineckej polície.