Hasiči likvidovali požiar domu, tatrovky aj horiace porasty

Hasiči likvidovali požiar domu, tatrovky aj horiace porasty

Požiar pripravil mnohodetnú rodinu z Rudnian o strechu nad hlavou.

Hasiči likvidovali požiar domu, tatrovky aj horiace porasty
KOŠICE 26. apríla (WEBNOVINY) – Hasiči zo Spišskej Novej Vsi likvidovali požiar obydlia v obci Rudňany. Ako v piatok ráno informoval dôstojník operačného strediska spišskonovoveských hasičov Ľubomír Karkula, horel dom s rozlohou približne štyri krát štyri metre, ktorý obývali dvaja dospelí a trinásť detí.

Napriek zásahu hasičov interiér domu celý vyhorel, ostali len holé múry. Podľa odhadu požiar spôsobil škodu za 300 eur. Pri požiari nebol nikto zranený. Požiar sa pravdepodobne vznietil od pece.

Rožňavskí hasiči zase likvidovali požiar kabíny nákladného auta Tatra 815. Ako uviedol dôstojník operačného strediska rožňavských hasičov, podľa odhadu požiar spôsobil škodu za 3 000 eur, hasiči uchránili hodnoty za 12 000 eur.

Podľa informácie operačných stredísk na viacerých miestach Košického kraja horeli trávne a lesné porasty. Napríklad lesný porast horel vo štvrtok aj pri hrade Krásna Hôrka. Dôstojník operačného strediska rožňavských hasičov uviedol, že nešlo o veľký požiar. Horelo na ploche približne 35 krát 4 metre a hasiči ho včas zachytili a zlikvidovali. V marci minulého roku iskry z požiaru trávy pod hradom preskočili na drevenú šindľovú strechu a vyhorela časť hradu Krásna Hôrka.