Deti sa kúpali v Malom Dunaji, uniesol ich prúd

Deti sa kúpali v Malom Dunaji, uniesol ich prúd

Pes so špeciálnym výcvikom označil v toku Malého Dunaja za obcou Jelka dve miesta, kde by sa mali nachádzať telá nezvestných detí.

Deti sa kúpali v Malom Dunaji, uniesol ich prúd
GALANTA 19. júna (WEBNOVINY) – Pes so špeciálnym výcvikom v stredu večer označil v toku Malého Dunaja za obcou Jelka dve miesta, kde by sa mali nachádzať telá dvoch nezvestných detí.

Potápačom sa ich napriek tomu nepodarilo nájsť pre takmer nulovú viditeľnosť v mútnej vode. Pátranie po dvanásťročnom dievčati a chlapcovi bude preto pokračovať vo štvrtok ráno.

Podľa šéfa Špeciálnej kynologickej záchrannej služby Slovakia Alexandra Bereka má pes Dneper v prípadoch vyhľadávania utopených stopercentnú úspešnosť.

Topiace sa deti hasičom v Galante podľa ich okresného riaditeľa Zoltána Tánczosa nahlásila vedúca vodáckeho oddielu, ktorý popoludní splavoval Malý Dunaj. Vodáci sa snažili deťom pomôcť dostať na breh, v prípade dvoch sa to nepodarilo.

Hasiči nasadili do rieky tri člny a povolali aj potápačov z Bratislavy. Neskôr prišiel na miesto pes vycvičený na vyhľadávanie utopených osúb. Podľa starostu Jelky v okrese Galanta Imre Farkasa je miesto, kde sa deti kúpali, na takéto účely absolútne nevhodné.

,,Na kúpanie je oveľa lepšie miesto pri vodnom mlyne, je tam plytká voda a oveľa viac ľudí pre prípad, že by sa niečo takéto stalo,“ povedal.

Malý Dunaj v tejto lokalite na hranici dvoch okresov dobre poznajú hasiči z Dunajskej Stredy aj Galanty, v minulosti tu viackrát zasahovali a mávajú tu aj spoločné cvičenia.