Zlodeji zo šrotoviska zobrali všetko, čo sa dalo speňažiť

Zlodeji zo šrotoviska zobrali všetko, čo sa dalo speňažiť

Lupiči si z bývalého šrotoviska odniesli lyžicu na bager, liatinovú vaňu, rôzne oceľové a plechové kryty, batérie a kovové konštrukcie a oceľové prepravky.

202486_f520-150x150
BRATISLAVA/KOŠICE 6. februára (WEBNOVINY) – Škodu za viac ako dvetisíc eur spôsobili traja Košičania (22, 27, 29), ktorí sa vlámali do objektu bývalého šrotoviska na Ulici napájadlá v Košiciach.

Odniesli si lyžicu na bager, liatinovú vaňu, rôzne oceľové a plechové kryty, batérie a kovové konštrukcie a oceľové prepravky. Ladislava, Mária a Pavla vyšetrovateľ obvinil z krádeže, v prípade dokázania viny im hrozí až trojročný trest, informoval košický policajný hovorca Alexander Szabó.

Zlodeji úradovali aj na Novej ulici v Sobranciach. Z domu ukradli náradie, žehličky, liatinové radiátory, hrnce, sprchovaciu hlavicu, pribalili si aj krištáľové poháre, posteľnú bielizeň, dámske pyžamá, ale aj káble od mikrovlnnej rúry a bojlera. Majiteľovi spôsobili škodu minimálne 300 eur, poškodením zariadenia najmenej ďalších 200 eur. Tento čin majú na svedomí dvaja miestni obyvatelia, 32-ročný Jozef a 28-ročný Ladislav, ktorí už čelia obvineniam.

Policajti odhalili aj zlodejov, ktorí sa ešte koncom minuloročného decembra vlámali do domu na Záhradnej ulici v Zemplínskej Teplici. Ako uviedol Szabó, páchatelia si vtedy odniesli všetko, čo im prišlo pod ruky. Majiteľ prišiel o rôzne elektrické náradie, zmizli medené káble, ukradli aj 110 kg zemiakov či 20 kg cibule. Škody, ktoré napáchali, presiahli 3 000 eur.

Obvineniu z krádeže a poškodzovania cudzej veci čelia traja mladíci iba 16-ročný Juraj, o tri roky starší Boris a 22-ročný Ondrej. V prípade odkázania viny si za mrežami môžu posedieť až dva roky, v prípade mladistvého Juraja sa trestná sadzba znižuje na polovicu.