Veci, ktoré zvyšujú hodnotu vášho bytu

Chystáte sa kúpiť byt, ktorý by ste o pár rokov radi predali, samozrejme s čo najvyšším ziskom? Tak potom dnešný článok vás bude zaujímať, pretože si v ňom povieme, ktoré veci zvyšujú cenu vášho bytu.

Zrekonštruované jadro

Kvalitná rekonštrukcia jadra začína zhruba na hranici 3-4 tisíc eur. Stavebníci upozorňujú, že nižšia cena je potom už na úkor kvality materiálov a prevedenia. Po rekonštrukcii, ktorá trvá týždeň, s výmurovkou 12 dní, sa zlepší ako mikroklíma bytu, tak aj dispozície. Pri použití pórobetónu sa navyše zvýši aj tepelná a zvuková izolácia. Hodnota Re/max reality rastie.

Plastové okná

Inštalácia nových, najčastejšie plastových okien znižuje náklady na vykurovanie objektu asi o 20%. Okrem tepelnej izolácie poskytujú plastové okná ešte izoláciu zvukovú. V prípade, že sa nachádza na prízemí, sú veľmi cenené plastové okná s bezpečnostnou fóliou.

Rekonštrukcia elektrických rozvodov

Výmena elektrických rozvodov je pomerne časovo aj finančne náročná, pretože vyjde na nejakých 1500 eur, pri zvolení nadštandardných prvkov sa cena môže aj zdvojnásobiť. No hodnota Re/max reality následne vzrastie. Najrôznejšie stmievače, chytré systémy, ktoré prepoja činnosť svetiel s ďalšími prvkami, snímače pohybu alebo bezpečnostné zásuvky s prúdovými chráničmi sú ešte stále nadštandardom, ktorý sa v hodnote nehnuteľnosti prejaví.

Bezpečnostné prvky

Bezpečnostné prvky ako sú masívne bezpečnostné dvere s panoramatickým priezorníkom, ktorým vidíte väčší priestor, bezpečnostné fólie na oknách alebo elektronický zabezpečovací systém hodnotu bytu taktiež výrazne zvyšujú.

Všetky tieto veci dokážu zvýšiť hodnotu Re/max reality. Avšak výraznejší vplyv na cenu nehnuteľnosti má lokalita, dopravná dostupnosť, priaznivý územný plán pre budúce roky a podobne.