Toto by ste mali mať na pamäti, predtým než sa pustíte do montáže stavebného puzdra

stavebne puzdro

Rozhodli ste sa vyriešiť nedostatok voľného priestoru vo vašom domove nielen dispozičnými riešeniami, ale aj osadením posuvných dverí do stavebného puzdra eclisse, ktorých použitím získate až dva metre štvorcové voľného priestoru pri každých dverách? Ste šikovný domáci majster a radi by ste si osadili tieto puzdra sami? Tak to sa vám hodí dnešný článok, v ktorom si povieme na čo treba myslieť pred samotnou montážou.

Vedieť do čoho budete osádzať

Úplne najdôležitejšie je ujasniť si, či stavebné puzdro eclisse budete osádzať do murovanej alebo sadrokartónovej priečky. Od druhu priečky závisí nielen samotný postup osadenia, ale aj samotný typ stavebného puzdra eclisse. Totižto stavebné puzdro určené do murovanej priečky je špecifické tým, že je potiahnuté armovacou sieťou.

Puzdro nie je nosník

Zabudnúť nesmiete tiež na jednu dôležitú vec, ktorej neuvedomenie si by malo za následok rozsiahle škody. Tou vecou je to, že stavebné puzdro eclisse nemá nosnú funkciu. Pre vás to znamená to, že stavebný otvor musíte v každom prípade zaopatriť horným prekladom.

Zohľadniť výšku podlahy

Pred osádzaním stavebného puzdra zohľadnite výšku položenej podlahy. V prípade inej výšky by vznikla medzi dverami a podlahou nepekná medzera alebo naopak, dvere by sa vôbec nevošli a museli by sa podrezávať.

Prispôsobiť šírke steny

Pri osádzaní stavebného puzdra je nutné brať v úvahu aj šírku steny. Ak je šírka steny v rozmedzí 10-13 centimetrov, tak stavebné puzdro sa osádza zarovno so stenou. V prípade, že je stena široká 30 centimetrov a viac, tak puzdro môžete osadiť presne v strede alebo hneď skraja jednej alebo druhej strany priečky.

Ak vezmete na vedomie tieto odporúčania a stavebné puzdro eclisse osadíte správne, tak dvere v tomto puzdre vám budú robiť radosť dlhé roky.