Prečo si zaobstarať vonkajšiu tieniacu techniku

Kde chodí slnko, tam nechodí lekár. Na druhej strane ako sa vraví všetkého veľa škodí. Súhlasiť budú určite tí, ktorí majú v lete presvetlený a prehriaty interiér. Prečo si však nezakúpite na svoje okná tieniacu techniku? V dnešnom článku si povieme pár dôvodov, prečo si ju zaobstarať.

Ochrana pred slnkom

Vonkajšia tieniaca technika tlmí nielen svetlo, ale zachytí aj podstatnú časť tepelného žiarenia. Časť tepla vyžaruje smerom ku sklu, ale vzhľadom k cirkulácii zahrievaného vzduchu je drvivá časť tohto tepla odvetraná. Do miestnosti sa dostáva iba malá časť tepla, ktorej veľkosť je závislá na mnohých faktoroch – type vonkajšieho tienenia, vzdialenosti od skla, farbe vonkajšej clony a podobne.

Bezpečnosť a súkromie

Vonkajšia tieniaca technika môže slúžiť ako elegantný pancier chrániaci váš domov a významne znemožňujúce násilné vniknutie do domu. Jej spustením môžete kedykoľvek vytvoriť optickú a čiastočne aj zvukovú bariéru medzi vami a vonkajším prostredím. Exteriérová tieniaca technika vám pomôže dokonale zatemniť izbu pred rušivým svetlom pouličných lámp.

Šetrenie energie

Vďaka vonkajšej tieniacej technike môžete dosiahnuť značné úspory energie. Ako? V lete funguje spustená vonkajšia roleta, žalúzia a iné ako bariéra, ktorá bráni priechodu slnečných lúčov, a tým nepríjemnej horúčave. V chladných mesiacoch môže naopak fungovať ako bariéra priechodu chladného vzduchu cez okennú tabuľu, a tým nežiaducim tepelným stratám. Kľúčové je správne ovládanie, ktoré vám môže ušetriť až 10% nákladov na vykurovanie.

Ak rozmýšľate nad výberom tieniacej techniky, určite si najprv odpovedzte na otázku, čo od toho očakávate. Je dobré mať jasno v tom, prečo si chcete tieniacu techniku vôbec zaobstarať. Je rozdiel, či túžite po tieni, súkromí, ochrane proti hluku alebo po doplnku do interiéru.