Na otvorení člnkovacej sezóny sa vesla chytil aj Martikán

Na otvorení člnkovacej sezóny sa vesla chytil aj Martikán

Otvorenie člnkovacej sezóny na Štrbskom plese je prvým zo série podujatí v rámci slávnostného otvorenia letnej turistickej sezóny vo Vysokých Tatrách.

Na otvorení člnkovacej sezóny sa vesla chytil aj Martikán
POPRAD 14. júna (WEBNOVINY) – Na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrách dnes aj za účasti olympionika Michala Martikána otvorili novú člnkovaciu sezónu.

Verejnosť mala možnosť bezplatne sa previezť po hladine Štrbského plesa. Otvorenie člnkovacej sezóny je prvým zo série podujatí v rámci slávnostného otvorenia letnej turistickej sezóny vo Vysokých Tatrách.

„Obnovenie člnkovania na Štrbskom plese bolo v roku 2008, takže toto je šiesty rok, čo sa prevádzkuje člnkovanie cez letnú sezónu na Štrbskom plese,“ uviedol počas slávnostného otvorenia sezóny starosta Štrby Michal Sýkora. Starosta verí, že tohtoročná sezóna bude úspešná.

„Budeme sa snažiť pre turistov pripraviť veci tak, aby odchádzali spokojní,“ uviedol Sýkora. Štrbská samospráva tiež privíta každý námet na zlepšenie služieb na Štrbskom Plese.

Otvorenie člnkovacej sezóny s olympionikom Martikánom

Na Štrbskom Plese je k dispozícii 19 pramíc a jeden dvojkajak. Menej zdatní návštevníci môžu využiť služby súkromného veslára. V roku 2012 sa na jazero vyplavilo 3 754 člnkov. Od začiatku novodobej histórie člnkovania je to spolu 14 650 člnkov, na ktorých sa prepravilo 43 960 ľudí.

Člnkovanie vo výške 1 350 m. n. m patrí počas letnej sezóny medzi najobľúbenejšie atrakcie vo Vysokých Tatrách. Jazero Štrbského plesa patrí do 5. stupňa ochrany a jeho prevádzkovanie ako aj člnkovanie podlieha prísnym pravidlám. Počas celého leta sa člnkuje od 9:00 do 17:00. Člnkovanie na hladine morénového plesa ma viac ako 130-ročnú tradíciu.

Trojdňové otváranie letnej turistickej sezóny pod názvom Tatranský juniáles víkend pokračuje v sobotu v Starom Smokovci otváracím koncertom Tatranského kultúrneho leta, posvätením Smokoveckej kyselky. Súčasťou programu bude aj netradičné pripomenutie si 220. výročia založenia Starého Smokovca.

Divadelníci pripravili inscenovanú podobu podpisu nájomnej zmluvy medzi grófom Csákym a Jánom Jurajom Rainerom. V nedeľu vyvrcholí program otvorenia letnej sezóny v Tatranskej Lomnici bohatým kultúrnym a spoločenským programom.