Na čo je dobré poistenie auta

Ak vlastníte automobil alebo iné motorové vozidlo, iste viete, že máte povinnosť zabezpečiť si povinné zmluvné poistenie auta. Toto poistenie pokrýva škody na majetku, škody na živote a zdraví a takisto asistenčné služby, ktoré sú s daným poistením auta spojené.

Veľkou výhodou, ktorú poistenie auta ponúka, je odtiahnutie vozidla do servisu v prípade nehody, takisto možnosť poskytnutia náhradného automobilu v prípade nehody alebo krádeže. Poistenie auta rovnako zabezpečuje opravu defektu na mieste a aj asistenciu v prípade, že sa vám vybije autobatérie. Poistenie auta navyše zabezpečuje aj výmenu paliva v nádrži po nesprávnom natankovaní.

Pre firmy, ktoré sa zaujímajú o poistenie auta a vlastnia päť a viac motorových vozidiel, je dostupnou hromadná poistná zmluva, ktorá sa nazýva aj flotilové poistenie. Vďaka nemu máte k dispozícii možnosť mať naraz uzatvorené povinné zmluvné poistenie a takisto aj havarijné poistenie firemných áut s výhodnejšími podmienkami. Ide teda o mimoriadne výhodnú ponuku v prípade, že hľadáte nejakú variantu pre poistenie auta a disponujete viacerými motorovými vozidlami.

Flotilové poistenie od piatich vozidiel však nemusí byť len výhradne poistenie auta a vzťahuje sa na všetky druhy motorových vozidiel – ak teda ste vlastníkom motocykla, nákladného auta, traktora, autobusu, návesu alebo obytného vozidla, flotilové poistenie je takisto určené aj pre vás. Vďaka nemu máte jednu hromadnú poistnú zmluvu pre všetky motorové vozidlá a aj jednu úhradu za všetky dopravné prostriedky. Platba za poistné prebieha podľa vášho výberu, a to buď ročne, polročne alebo štvrťročne a súčasťou je aj pravidelný prehľad vášho portfólia vozidiel. Flotilové poistenie navyše zahŕňa aj jednoduché zaradenie novo poisťovaného auta či iného vozidla, ktoré si vyžaduje postenie, súčasťou je aj individuálne posúdenie ponuky vozidla. Flotilové poistenie sa uzatvára na dobu neurčitú.

Či už  vlastníte jeden automobil, alebo ako vlastník firmy disponujete hneď viacerými autami, určite viete, že poistenie auta je pre vás nevyhnutnosťou. Závisí teda len na vás a vašich požiadavkách, pre ktoré poistenie auta sa rozhodnete.

calculator-385506_1280