Košice zakázali predaj alkoholu, noční vtáci obídu nasucho

Košice zakázali predaj alkoholu, noční vtáci obídu nasucho

Zákaz predaja alkoholu platí od desiatej hodiny večer do šiestej hodiny ráno. Mesto alebo mestská časť môže pre pivo a víno pri organizovaných podujatiach udeliť výnimku.

Košice zakázali predaj alkoholu, noční vtáci obídu nasucho
KOŠICE 17. júna (WEBNOVINY) – V Košiciach bude v noci od dvadsiatej druhej hodiny do šiestej rána zakázané predávať alkohol v potravinách – tzv. večierkach a diskontných predajniach.

Rozhodli o tom dnes mestskí poslanci schválením všeobecne záväzného nariadenia. Nariadenie nadobudne účinnosť do pätnástich dní od zverejnenia na úradnej tabuli mesta.

Mesto alebo mestská časť môžu určiť výnimku zo zákazu pre pivo a víno na podujatiach organizovaných mestom alebo mestskou časťou a pri dodržaní podmienok, ktoré určí mesto alebo mestská časť.

Na požiadanie vopred pred akciou môže mesto udeliť takúto výnimku aj iným organizátorom verejných

Nariadenie znamená zákaz podávania a pitia všetkých druhov alkoholických nápojov na otvorených verejných priestranstvách, ako sú parky, ulice a na podobne verejne prístupných miestach a mimo prevádzkových zariadení na to určených na celom území mesta Košice.

Doteraz platil zákaz len na určitých exponovaných miestach, na Staničnom námestí a takzvanom Zlatom kríži. Podľa primátora Richarda Rašiho sa tým predíde porušovaniu verejného poriadku v neskorých večerných hodinách a v noci .