Chrípka opäť zatvára školy, vyskytuje sa aj čierny kašeľ

Chrípka opäť zatvára školy, vyskytuje sa aj čierny kašeľ

V Bratislavskom kraji budú mať niektorí žiaci chrípkové prázdniny.

Chrípka opäť zatvára školy, vyskytuje sa aj čierny kašeľ
BRATISLAVA 18. februára (WEBNOVINY) – Chrípka v Bratislavskom kraji zatvára ďalšie školy.

Oddnes do piatku platí zákaz vyučovania na Základnej škole i Materskej škole v Plaveckom Mikuláši v okrese Malacky.

Od utorka zavrú aj Základnú školu v Jablonovom v okrese Malacky, deti budú mať voľno do piatka. Zákaz vyučovania platí od utorka do konca týždňa aj v troch materských školách – Materskej škole Gajary, Materskej škole Hrubá Borša i v škôlke v Jablonovom.

Rozhodnutie o zákaze vyučovania vydal regionálny hygienik, aby sa medzi deťmi v školách nešírila nákaza, informovala hovorkyňa Regionálneho úradu zdravotníctva Bratislava Katarína Nosálová.

Minulý týždeň v Bratislavskom kraji zistili 10 769 prípadov akútnych respiračných ochorení. Chorých na chrípku a chrípke podobné ochorenia bolo 1 870. Komplikácie hlásili lekári v 300 prípadoch.

Na základe rozhodnutia regionálneho hygienika sa minulý týždeň neučilo v šiestich základných a štyroch materských školách v Bratislavskom kraji. V regióne sa minulý týždeň vyskytovali aj prípady čierneho kašľa, nahlásili ich 39. Chorých na čierny kašeľ bolo najviac vo vekovej skupine od 15 do 19 rokov.

V Košickom kraji počet akútnych respiračných a chrípkových ochorení klesol. V minulom týždni lekári hlásili epidemiológom 13 296 ochorení, čo je o 996 ochorení menej oproti predchádzajúcemu týždňu. Najviac chorých bolo medzi 15- a 19-ročnými. Informuje o tom internetová stránka košického regionálneho úradu verejného zdravotníctva. V kraji evidujú sedem lokálnych epidémií.

Pre chorobnosť vyššiu ako 30 percent dočasne prerušili vyučovanie v 18 materských školách, najviac ich zatvorili v okrese Trebišov – sedem, a košických okresoch – päť. Chrípkové prázdniny malo aj 24 základných a 11 stredných škôl.