Aké okná si vybrať do vášho domu?

Zabezpečiť si kvalitné okná nie je lacná záležitosť, preto treba vedieť všetky dôležité fakty, ktoré vám v rozhodnutí pomôžu. Netreba rozmýšlať o oknách ako o dizajnovom kúsku, pretože oveľa väčším plusom sú vality, ktoré vám rôzne typy okien môžu priniesť. Každý z nás sa na ten svoj obľúbený kúsok pozerá inak, niekto je zástancom drevených a niekto zástancom plastových okien. Ale aký rozdiel je medzi nimi a ako vás presvedčia tie pravé o svojich kvalitách? 

Hliníkové okná

Na rozdiel od plastových, majú vysokú variabilitu a rozmanitosť rôznych tvarov. O bezpečnosť sa nemusíte báť, pretože vďaka podpore zasklievacích líšt sú okná odolné voči vypáčeniu. Veľkým plusom je dlhá, v podstate neobmedzená životnosť a odolnosť voči nepriaznivým podmienkam počasia. Ak hľadáte hliníkové okná s nadčasovým dizajnom, pouvažujte o nich, ako o skvelom prostriedku dosiahnutia výnimočnosti na dome. Ak sa obávate úniku tepla, žiaden strach. Hliníkové okná majú skvelé tesnenie a preto nehrozia žiadne tepelné straty.

Plastové okná

Tento typ okien je najpopulárnejším medzi ľuďmi, o čom značí ich atraktívny a moderný dizajn. Je dôležité vedieť, že patria len do štandardnej triedy bezpečnosti, preto hliníkové okná nad nimi vyhrávajú. Skvelo izolujú vnútorný priestor od hluku a sú najlacnejšie zo všetkých typov okien.

Drevené okná

Keďže je známe, že drevo potrebuje dýchať, pri tomto type okien je potrebný aj servis, ktorý predĺži ich životnosť. Ak máte pokrk modernej doby a potrebujete domov zútulniť, drevené okná sú pre vás ako stvorené. Vytvoria z vášho domu pravý priestor pre rodinu. Taktiež fungujú ako skvelý izolant voči vonkajšiemu hluku. Pri ich výbere si treba dávať pozor na kvalitu dreva. I tu platí, čím kvalitnejšie, tým dlhšie vydrží.